Що таке органічна продукція
Є три основні параметри: органічна сировина, органічні інгредієнти, технологічний процес. В органічних господарствах заборонено використання хімічних добрив: пестицидів, гербіцидів, інсектицидів та фунгіцидів. Як же боротися із шкідниками? Для цього використовуються різні світлові, шумові ефекти, пристрої. При цьому задіяна більша кількість людських ресурсів, що збільшує затребуваність у персоналі. Ну, і вартість продукції, звісно.
Ще більше збільшує вартість сировини, у виробництві якої не використовувалися синтетичні барвники, консерванти тощо. І хоча органічні інгредієнти, крім високої вартості, мають інші недоліки, як слабкі барвники, низька стійкість до впливу високих і низьких температур, продукція зберігає свою головну якість – воно є органічною продукцією.
Третій етап також потребує пильної уваги контролюючих органів. Органічна продукція має проходити такий технологічний процес, який дозволить зберегти природні властивості продукту. Це означає, що гідрогенізація, дезодорування, рафінування, додавання підсолоджувачів, отриманих штучним способом, консервантів (крім натурального оцту), додаткова мінералізація та додавання вітамінів, а тим більше наявність генетично змінених інгредієнтів категорично заборонено. Але це виключає використання нових технологій, які забезпечують випускати продукцію у великій кількості та її безпеку. Так, стародавній спосіб отримання олії холодним механічним віджимом може виконуватися, зрозуміло, сучасним обладнанням, а для запобігання окисленню дозволено додавання водню методом упорскування в шийку пляшки поверх олії.
Як бачите, значок “Органічна продукція” заслужити складно. Однак у нашій країні права споживача захищені слабо, тому – побоюйтеся підробок! Виготовляючи рослинні сосиски та ковбаси Prema ми використовуємо лише самі якісні компоненти. Спробуйте самі, щоб переконатися!
Що таке вегетаріанство?
Почувши слово «вегетаріанство», кожному з нас приходять різні асоціації, при цьому трактування можуть мати досить суттєві відмінності. Пропонуємо розглянути різновиди вегетаріанства, а також дослідити статтю філософія вегетаріанства та усвідомленого споживання 🍏
Вегетаріанство – це один з різновидів рослинного харчування який передбачає виключення з меню м’яса та продуктів тваринного походження. Виробник «Prema» пропонує у своєму асортименті харчові продукти на рослинній основі, які підходять для веганів та сироїдів.
Незважаючи на це, шанувальниками вегетаріанської дієти є не тільки люди, які прагнуть вести здоровий спосіб життя, але й ті, які хочуть покращити стан свого здоров’я. Насправді ця дієта допомагає боротися з безліччю хвороб, особливо так званої цивілізації, і сприяє зниженню ваги. На жаль, не позбавлена недоліків, тому не призначена для кожного.
Вегетаріанство передбачає вживання продуктів харчування виключно рослинного походження. В основі харчової піраміди веганів є продукти на основі зернових, таких як пшениця, рис, жито, просо, овес, а також фрукти та овочі. Середній рівень піраміди представляють бобові, горіхи, гриби, рослини, олійні (льняне насіння, соняшник, кунжут і гарбузове насіння) та морські водорості. У цій групі ви можете знайти також замінники коров’ячого чи козячого молока, тобто молоко, рослинне – в основному соєве чи рисове, а також сир, який можна замінити тофу із соєвого молока. Ці продукти слід вживати у помірних кількостях. На вершині піраміди знаходяться продукти, споживання яких слід обмежити (але не виключити!) – цукор, мед, а також каву та чай.
Важливим є також спосіб приготування їжі. Якщо можливо, краще з’їсти сирі продукти. Допускається також приготування їжі, але слід пам’ятати, що термічна обробка знижує вміст вітамінів та мінералів у раціоні.
Дієта веганів знижує ризик виникнення ожиріння, гіпертонії, серцево-судинних захворювань, цукрового діабету (II типу), ракових захворювань (у тому числі товстої кишки, молочної залози та легень), жовчнокам’яної хвороби та холециститу, запорів, геморою та карієсу зубів.
На жаль, неправильно складений раціон може призвести до дефіциту енергії, а також багатьох поживних речовин: білків, вітаміну В12, вітаміну D, кальцію, заліза та цинку. Погано збалансована дієта вегетаріанців збільшує ризик появи анемії, рахіту, остеомаляції та остеопорозу, неврологічних розладів, порушень менструального циклу, а у дітей, у крайніх випадках, може призвести до фізичної та психічної відсталості.
Поживні речовини, які найбільш необхідні вегетаріанцям чи веганам
Дієта веганів містить поживні речовини, виробництво яких вимагає особливої уваги. Найчастіше спостерігається дефіцит вітаміну В12 і D, а також йод, тому необхідно ретельно розглянути, де організм їх отримає. Вегани також повинні звернути увагу на використання достатньої кількості кальцію, селену, омега-3 жирних кислот та вітаміну А. Отримання необхідної кількості білків (включаючи всі незамінні амінокислоти), вітамін В2, залізо та цинк забезпечуються, якщо, під час складання меню, вони виходять з принципу балансу (використання різних продуктів з усіх груп рослинних продуктів), а також інших принципів рослинних продуктів, зазначених вище.